Masaż twarzy

Wraz z wiekiem skóra traci jędrność i sprężystość. Pojawiają się pierwsze zmarszczki, bruzdy oraz worki i cienie pod oczami. Przyczyną jest zmniejszenie syntezy kolagenu i elastyny, a także utrata napięcia w mięśniach – na twarzy jest ich aż 10 i są one przyczepione bezpośrednio do skóry. Masaż twarzy jest najprostszym sposobem na to, aby pobudzić mięśnie i komórki skóry do pracy, a tym samym zyskać piękny, świeży i młody wygląd.

Efekty masażu twarzy mogą być naprawdę spektakularne. Ruchy, które są podczas niego wykonywane, pobudzają głębokie warstwy skóry oraz znajdujące się pod nimi mięśnie. W efekcie zwiększa się produkcja kolagenu i elastyny, a tym samym skóra staje się jędrna, elastyczna i odpowiednio napięta. Mięśnie zostają rozluźnione i poprawia się owal twarzy. Dodatkowo drobne zmarszczki ulegają wygładzeniu, a pojawianie się nowych jest znacznie opóźnione.

Masaż twarzy sprawia, że zostaje pobudzony przepływ limfy. Gdy jest on zaburzony, dochodzi do zastojów, których najczęstszym objawem jest opuchlizna, worki pod oczami, a także poszarzała cera. Pod skórą gromadzą się także toksyny, które wpływają negatywnie na jej wygląd i kondycję. Efektem regularnego masażu twarzy jest poprawa stanu naskórka, wyrównanie kolorytu, a także dotlenienie i odżywienie skóry.

Masaż twarzy wpływa nie tylko na wygląd skóry. Ma on także pozytywne znaczenie dla samopoczucia psychicznego. Jest to jeden ze sposobów na rozluźnienie i zmniejszenie poziomu stresu.

Proponujemy Państwu cztery odmiany masażu twarzy:

  • masaż kosmetyczny – polega na mechanicznym oddziaływania za pomocą  zespołu ruchów  na skórę i położone pod nią  tkanki, mięśnie i narządy. Stanowi odnowę biologiczną  skórę.
  • masaż limfo-drenaż – to masaż przeciwdziałający obrzękom. Poprawia krążenie  limfatyczne, a tym samym redukuje obrzęk  tkanek i stymuluje procesy metaboliczne w skórze.
  • masaż liftingujący – to typ masażu  anti-aging, który dodatkowo powstrzymuje procesy starzenia, poprawia  jędrność, sprężystość I elastyczność skóry.
  • masaż KOBIDO – to jest tak nazywany niechirurgicznym liftingem twarzy, szyi i dekoltu. Masaż ten wywodzi się z Japonii. Jego  celem jest głębokie odżywienie  skóry, rozluźnienie  mięśni i powięzi, pobudzenie skóry do produkcji kolagenu i elastyny. Masaż ten jest też bardzo przyjemny i relaksujący.