Mezoterapia iniekcyjna

Mezoterapia jest metodą leczniczą polegającą na śródskórnym podaniu środków leczniczych. Jest skuteczna jako droga podania preparatów poprawiających wygląd i kondycję skóry. Na korzystne efekty wpływa również sam uraz powstający w trakcie iniekcji dodatkowo stymulujący produkcję kolagenu.

Wskazaniami do mezoterapii są:

  • schorzenia skóry (łysienie, liszaj twardzinowy zanikowy, terapia bliznowców, nadpotliwość
  • zmarszczki i starzenie się skóry, szczególnie w miejscach, gdzie redukcja zmarszczek za pomocą substancji wypełniających jest trudna ze względu na grubość skóry, np. w okolicach powiek

Mezoterapia to zabieg, który polega na wykonaniu serii płytkich wkłuć, śródskórnym podaniu preparatu leczniczego, w wybranym obszarze interwencji lekarskiej. Preparaty dobierane są indywidualnie dla potrzeb i wskazań specyficznych dla pacjenta.

W celu uzyskania satysfakcjonujących efektów kosmetycznych konieczny jest cykl 4-6 zabiegów w odstępach 2-4 tygodniowych, a następnie zaleca się terapię podtrzymującą powtarzaną co 3-6 miesięcy. Tego typu zabiegi wykonuje się również z użyciem nieusieciowanego kwasu hialuronowego i toksyny botulinowej.