Usuwanie zmian naczyniowych

Zarówno pajączki, jak i siateczka naczynek krwionośnych, mogą pojawić się z bardzo różnych powodów i w bardzo różnym wieku. Narażone są na nie osoby, u których w rodzinach występowały choroby żył, bo wtedy i żyły, i naczynka włosowate mogą być słabsze od urodzenia. Za sprawą zmian hormonalnych osłabiających ścianki naczynek i zmniejszających ich zdolność do kurczenia się i rozciągania problemy z pajączkami mogą mieć zarówno osoby w wieku dojrzewania, jak i kobiety w ciąży lub w okresie menopauzy.

Okresem szczególnie newralgicznym jest ciąża, kiedy skłonność do pajączków zwiększa się nie tylko na skutek burzy hormonalnej, ale też w efekcie dużo większej ilości krwi krążącej w organizmie i związanym z tym powiększeniem się żył. Poszerzaniu się naczynek sprzyjają także:

  • nadwaga (na skutek zbyt dużego obciążenia),
  • brak ruchu (co bardzo obciąża żyły),
  • ekspozycja na słońce bez odpowiedniej ochrony,
  • dojrzały wiek, kiedy żyły stają się słabsze i nie funkcjonują, jak należy.

Zabieg laserowego zamykania naczynek w skórze polega na uszkodzeniu termicznym i zamknięciu drobnych naczyń. 

Usuwanie popękanych lub poszerzonych naczynek wykonujemy laserem Nd:Yag oraz laserem diodowym. Energia fali laserowej jest pochłaniana przez hemoglobinę rozszerzonego naczynka i dochodzi do koagulacji oraz zniszczenia naczynia. Następnie naczynko naczynie jest samoczynnie usuwane z organizmu. Efekt zabiegu zależy od głębokości położenia, grubości oraz koloru naczynka, jak również koloru skóry pacjenta.

Zabieg wykonywany jest dedykowaną do tego rodzaju problemów głowicą Nd:Yag lasera Alma Harmony Baby Rejuve. Głowica wyposażona jest w system chłodzący, dzięki czemu zabieg jest bezbolesny, nie wymaga znieczulenia, nie wywołuje również podrażnień. Nie wymaga rekonwalescencji. Dla uzyskania długotrwałego rezultatu konieczne może być powtórzenie zabiegu, w zależności od indywidualnych potrzeb skóry .