Nici PDO

Liftingujące nici młodości są najnowszą techniką stosowaną w zabiegach medycyny estetycznej. Nici są całkowicie rozpuszczalne (są wykonane z tego samego materiału, co rozpuszczalne szwy chirurgiczne) i zanikają w ciągu 6-8 miesięcy, a w tych miejscach pozostaje „wyprodukowany” kolagen, dzięki czemu efekty zabiegu utrzymują się nawet do 3 lat. Pierwszy efekt poprawy wyglądu skóry uzyskuje się już po 3-4 tygodniach. Znacząca poprawa widoczna jest po 2-3 miesiącach kiedy to zaczyna być indukowany nowy kolagen. Produkt posiada medyczny certyfikat bezpieczeństwa CE i jest dopuszczony do stosowania w całej Unii Europejskiej.

Zabieg polega na wszczepianiu pod skórę rozpuszczalnych nici chirurgicznych. Nić umieszczona jest na sterylnej, bardzo cienkiej igle, przy pomocy której wprowadzana jest w określone okolice skóry twarzy, szyi, dekoltu, biustu. Następnie nici stopniowo rozpuszczając się stymulują syntezę kolagenu, fibroblastów, angiogenezę, czyli lepszy przepływ krwi i dotlenienie skóry, dzięki czemu skóra staje się gładsza, bardziej świetlista, zmarszczki znikają, owal twarzy się podnosi, „pory” ulegają zwężeniu, wzmocnieniu ulegają obwisłe tkanki – następuje lifting skóry.

Zalety zabiegu:

  • prosta technika,
  • brak konieczności szczególnego przygotowywania się do zabiegu,
  • natychmiastowe efekty,
  • wysoka skuteczność,
  • brak nacięć i blizn,
  • długotrwały efekt do 3 lat,
  • nici są całkowicie wchłaniane i nie są widoczne ani wyczuwalne,
  • brak skutków ubocznych i komplikacji,
  • brak okresu rekonwalescencji.

Wygląd skóry po zabiegu
Zaletą tej techniki jest bardzo niska inwazyjność. Zabieg trwa kilka minut i praktycznie nie pozostawia śladów, dzięki czemu można od razu wrócić do normalnej aktywności. Istnieje ryzyko powstania niewielkich „siniaków” i delikatnego zaczerwienienia, które zanika w ciągu ok. godziny po zabiegu.

Unikalne metody liftingu, rewitalizacji i wzmacniania tkanek twarzy i ciała

Powiedz „stop” pojawiającym się zmarszczkom, obwisaniu tkanek na twarzy i ciele, a także wiotczeniu skóry. Wybierz zabiegi estetyczne Leszno! Możesz pozbyć się podwójnego podbródka, „chomików”, zwiotczałej skóry na szyi, bruzd i fałd. W zależności od stosowanych technik efekty utrzymują się od 2 do 10 lat. Czas utrzymywania się efektu w przypadku nici rozpuszczalnych wynosi 1,5 do 2 lat, a w zakresie przebudowy skóry nawet do 3 lat, w przypadku nierozpuszczalnych do 5 lat, a nawet w przypadku nici gładkich chirurgicznych do 10 lat.

Efekt uniesienia widoczny jest natychmiast i systematycznie postępuje. Po 6 miesiącach od zaimplantowania nici wchłanialnych na bazie stymulatorów tkankowych, jakimi są kwas polimlekowy i koprolakton, dochodzi do produkcji nowych włókien kolagenu, które poprawiają gęstość i jędrność skóry. Uzyskujemy mocne uniesienie tkanek dopasowane do specyfiki poszczególnych, wymagających indywidualnego podejścia obszarów twarzy, takich jak: linie marionetki, owal twarzy, policzki, brwi, podbródek. Doskonale sprawdzają się przy bardzo zaawansowanych zmianach, np. asymetria po porażeniu nerwu twarzowego.