Krioterapia

Zabiegi krioterapii wykorzystuje niską temperaturę do schłodzenia powierzchni ciała. Wprowadzenie organizmu w taki stan powoduje znacznie szybsze krążenie krwi w układzie krwionośnym. Z tego względu zabieg ten w swoim założeniu wykorzystuje naturalne reakcje obronne organizmu, gdyż ten chroni się przed zamarznięciem, poszerzając naczynia krwionośne. “Wyłącza” lub spowalnia najmniej przydatne procesy panujące w ciele, dzięki temu zachowuje potrzebną energię.

Krioterapia oraz jej szczególny rodzaj, czyli kriostymulacja, składają się z dwóch etapów. Pierwszy etap obejmuje wcześniej przytoczone schładzanie organizmu, przez co naczynia krwionośne się kurczą, mięśnie są bardziej rozluźnione oraz nie odczuwają bólu, ponieważ dochodzi do chwilowego zablokowania pracy nerwów, dodatkowo cera jest bardziej ukrwiona, a tlen lepiej się przyswaja. Terapia zimnem pozwala na zahamowanie lub zmniejszenie stanów zapalnych występujących w skórze.

Drugi etap, jest etapem ożywczym, który powoduje, że naczynia zaczynają się znacznie rozszerzać, a wszystkie procesy wcześniej spowolnione, przyspieszają. 

Efektem zabiegu krioterapii jest ujędrnienie, odświeżenie, odmłodzenie i pobudzenie skóry. Dzięki temu zabiegowi powracają młodzieńcze rysy twarzy, opadnięte policzki podnoszą się i przy okazji znikają tak zwane „chomiki”.